Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
i kolumny samochodowej na szczęście nie było ofiar i wszyscy, którzy opuścili Warszawę, spotkali się w godzinach porannych 11 września we Lwowie.
Okazało się jednak, że w tym dniu Lwów był już zagrożony zajęciem przez Niemców. Zapadła więc początkowo decyzja dalszej ewakuacji do Kołomyi, którą następnie zmieniono i ostatecznie opuszczono Lwów w godzinach wieczornych 11 września, udając się do Dubna, a następnie do Równego.
Przed opuszczeniem Lwowa, na polecenie gen. bryg. W. Langnera, wypłacono mjr. W. Kaniowskiemu 40000 zł na zorganizowanie produkcji i remontów przyrządów optycznych.
Po przyjeździe do Równego transporty rozdzielono, pozostawiając tam pracowników warsztatu optycznego Zbrojowni Nr 2. Personel
i kolumny samochodowej na szczęście nie było ofiar i wszyscy, którzy opuścili Warszawę, spotkali się w godzinach porannych 11 września we Lwowie.<br>Okazało się jednak, że w tym dniu Lwów był już zagrożony zajęciem przez Niemców. Zapadła więc początkowo decyzja dalszej ewakuacji do Kołomyi, którą następnie zmieniono i ostatecznie opuszczono Lwów w godzinach wieczornych 11 września, udając się do Dubna, a następnie do Równego.<br>Przed opuszczeniem Lwowa, na polecenie gen. bryg. W. Langnera, wypłacono mjr. W. Kaniowskiemu 40000 zł na zorganizowanie produkcji i remontów przyrządów optycznych.<br>Po przyjeździe do Równego transporty rozdzielono, pozostawiając tam pracowników warsztatu optycznego Zbrojowni Nr 2. Personel
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego