Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 04.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
nie wyszedł do studentów.
(PAP)Macedonia na drodze do Unii

Unia Europejska i Macedonia podpisały w poniedziałek Układ o Stabilizacji i Stowarzyszeniu, przyznający Macedonii status potencjalnego kandydata do UE.
Macedonia jest pierwszym krajem powstałym z rozpadu dawnej Jugosławii, który podpisał tego rodzaju dokument.
Układ został sygnowany w Luksemburgu przez premiera Macedonii Ljubczo Georgievskiego oraz przez 15 ministrów spraw zagranicznych państw Unii i komisarza ds. stosunków z zagranicą Chrisa Pattena. Zobowiązuje władze dwumilionowej Macedonii - zamieszkanej w jednej trzeciej przez Albańczyków - do przestrzegania praw mniejszości. Przewiduje też utworzenie w ciągu 10 lat strefy wolnego handlu między UE a Macedonią.
Przed podpisaniem układu macedońscy
nie wyszedł do studentów.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Macedonia na drodze do Unii&lt;/&gt;<br><br>Unia Europejska i Macedonia podpisały w poniedziałek Układ o Stabilizacji i Stowarzyszeniu, przyznający Macedonii status potencjalnego kandydata do UE.<br>Macedonia jest pierwszym krajem powstałym z rozpadu dawnej Jugosławii, który podpisał tego rodzaju dokument.<br>Układ został sygnowany w Luksemburgu przez premiera Macedonii Ljubczo Georgievskiego oraz przez 15 ministrów spraw zagranicznych państw Unii i komisarza ds. stosunków z zagranicą Chrisa Pattena. Zobowiązuje władze dwumilionowej Macedonii - zamieszkanej w jednej trzeciej przez Albańczyków - do przestrzegania praw mniejszości. Przewiduje też utworzenie w ciągu 10 lat strefy wolnego handlu między UE a Macedonią.<br>Przed podpisaniem układu macedońscy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego