Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 07.13
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
ministrami. Obserwuje się, według niego, wypieranie innych języków przez angielski, również w instytucjach unijnych, a poszerzenie Unii pod tym względem wróży nie najlepiej, bo wszystkie poprzednie fale poszerzenia osłabiały pozycję francuskiego. Tymczasem, podkreślił Diouf, różnorodność językowa jest rzeczą bezcenną, różne języki wnoszą bowiem różne wartości.
(AFP) OPRAC. T.T.S.


Na co parlamentarzyści wydają pieniądze, które dostają na prowadzenie swoich biur
Posłowie nie lubią się rozliczać

Nie wiadomo, na co posłowie wydają co miesiąc 10 tys. zł, które dostają na prowadzenie biur poselskich. Nie wie tego nawet Kancelaria Sejmu, bo nie wszystkie wydatki posłowie dokumentują rachunkami.
Za to w sejmowych sprawozdaniach figurują
ministrami. Obserwuje się, według niego, wypieranie innych języków przez angielski, również w instytucjach unijnych, a poszerzenie &lt;name type="org"&gt;Unii&lt;/&gt; pod tym względem wróży nie najlepiej, bo wszystkie poprzednie fale poszerzenia osłabiały pozycję francuskiego. Tymczasem, podkreślił &lt;name type="person"&gt;Diouf&lt;/&gt;, różnorodność językowa jest rzeczą bezcenną, różne języki wnoszą bowiem różne wartości.<br>&lt;au&gt;(AFP) OPRAC. T.T.S.&lt;/&gt;&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;tit&gt;Na co parlamentarzyści wydają pieniądze, które dostają na prowadzenie swoich biur&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Posłowie nie lubią się rozliczać&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Nie wiadomo, na co posłowie wydają co miesiąc 10 tys. zł, które dostają na prowadzenie biur poselskich. Nie wie tego nawet Kancelaria Sejmu, bo nie wszystkie wydatki posłowie dokumentują rachunkami.&lt;/&gt;<br>Za to w sejmowych sprawozdaniach figurują
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego