Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Biblioteczny
Nr: 2
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1981
pełnym wykorzystaniu zbiorów przeszkadza im brak wolnego dostępu do całego księgozbioru biblioteki. Odczuwają brak kserografów-automatów. Uważają, że nie ma szybkiej informacji o nowych nabytkach wpływających do biblioteki. Wielu studentów twierdzi, że katalogi biblioteczne są nienowoczesne i trudne w wykorzystaniu. Narzekają także na brak w księgozbiorach politechnik dobrej literatury firmowej.
Niepełny jest również w opinii studentów zbiór dokumentów źródłowych, głównie czasopism. Młodzież podkreśla, że zbyt długo często czeka się na realizację zakupu wydawnictw zagranicznych. Przewijają się prośby o tłumaczenia ciekawych artykułów. Studenci są zdania, że powinno się ich dokonywać w bibliotece.
W zakresie wydawnictw referujących pragną abstraktów w języku polskim. Większość
pełnym wykorzystaniu zbiorów przeszkadza im brak wolnego dostępu do całego księgozbioru biblioteki. Odczuwają brak kserografów-automatów. Uważają, że nie ma szybkiej informacji o nowych nabytkach wpływających do biblioteki. Wielu studentów twierdzi, że katalogi biblioteczne są nienowoczesne i trudne w wykorzystaniu. Narzekają także na brak w księgozbiorach politechnik dobrej literatury firmowej.<br>Niepełny jest również w opinii studentów zbiór dokumentów źródłowych, głównie czasopism. Młodzież podkreśla, że zbyt długo często czeka się na realizację zakupu wydawnictw zagranicznych. Przewijają się prośby o tłumaczenia ciekawych artykułów. Studenci są zdania, że powinno się ich dokonywać w bibliotece.<br>W zakresie wydawnictw referujących pragną abstraktów w języku polskim. Większość
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego