Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 7-8
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1964
pisnął, Cata nie wyłączając. Romantycznie wierzymy, że moralna siła aktora liczy się więcej niż władza reżysera. Jedną z nielicznych zasług marksizmu jest przybliżenie nam prawdy, że reżyser w historii liczy się znacznie więcej niż aktor.
W przeciwieństwie do sytuacji dzisiejszej - w latach trzydziestych obrona status quo leżała w naszym interesie. Obrona status quo leżała również w interesie Anglii i dlatego nasz sojusz z Wielką Brytanią nie był egzotyczny. W interesie Rosji Sowieckiej - naszego sąsiada o miedzę - nie leżało zachowane status quo i porozumienie z Moskwą byłoby dla Polski egzotyczne.
Beck popełnił wiele błędów lecz nie leżało w mocy polskiego ministra spraw
pisnął, Cata nie wyłączając. Romantycznie wierzymy, że moralna siła aktora liczy się więcej niż władza reżysera. Jedną z nielicznych zasług marksizmu jest przybliżenie nam prawdy, że reżyser w historii liczy się znacznie więcej niż aktor.<br>W przeciwieństwie do sytuacji dzisiejszej - w latach trzydziestych obrona status quo leżała w naszym interesie. Obrona status quo leżała również w interesie Anglii i dlatego nasz sojusz z Wielką Brytanią nie był egzotyczny. W interesie Rosji Sowieckiej - naszego sąsiada o miedzę - nie leżało zachowane status quo i porozumienie z Moskwą byłoby dla Polski egzotyczne.<br>Beck popełnił wiele błędów lecz nie leżało w mocy polskiego ministra spraw
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego