Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 1121
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1966
fakt, że do terytorium tego roszczą pretensje sąsiednia Etiopia oraz Somalia.
WYRÓŻNIENIE SZOSTAKOWICZA
Znakomity radziecki kompozytor Dymitr Szostakowicz (który ostatnio ciężko chorował) otrzymał w 60-iecie urodzin tytuł i order Bohatera Pracy Socjalistycznej. Przed nim wyróżnienie to spotkało jedynie dwóch artystów - sędziwego (92 lata) rzeźbiarza Konienkowa i malarza Sariana.


CZY POGODA POD PSEM?
Jest to jubileuszowa SETNA prognoza miesięczna ZYGMUNTA PROROKA. Pierwsza ukazała się w ., w lipcu 1958. Próbowaliśmy ocenić trafność; okazało się że jako udane (mniej lub bardziej) można zakwalifikować 74 prognozy. Ponieważ szanse sprawdzalności przy prognozach miesięcznych meteorologia ocenia na 65% - gratulujemy.
Październik, jak to październik. Da nam krótkie okresy słońca
fakt, że do terytorium tego roszczą pretensje sąsiednia Etiopia oraz Somalia. <br>&lt;tit1&gt;WYRÓŻNIENIE SZOSTAKOWICZA&lt;/tit1&gt; <br>Znakomity radziecki kompozytor Dymitr Szostakowicz (który ostatnio ciężko chorował) otrzymał w 60-iecie urodzin tytuł i order Bohatera Pracy Socjalistycznej. Przed nim wyróżnienie to spotkało jedynie dwóch artystów - sędziwego (92 lata) rzeźbiarza Konienkowa i malarza Sariana.&lt;/div&gt; <br>&lt;gap&gt; <br><br>&lt;page nr=3&gt; &lt;div&gt;&lt;tit&gt;CZY POGODA POD PSEM?&lt;/tit&gt; <br>&lt;intro&gt;Jest to jubileuszowa &lt;hi&gt;SETNA&lt;/hi&gt; prognoza miesięczna &lt;hi&gt;ZYGMUNTA PROROKA&lt;/hi&gt;. Pierwsza ukazała się w &lt;gap&gt;., w lipcu 1958. Próbowaliśmy ocenić trafność; okazało się że jako udane (mniej lub bardziej) można zakwalifikować 74 prognozy. Ponieważ szanse sprawdzalności przy prognozach miesięcznych meteorologia ocenia na 65% - &lt;hi&gt;gratulujemy&lt;/hi&gt;.&lt;/intro&gt; <br>Październik, jak to październik. Da nam krótkie okresy słońca
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego