Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 17
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Gandolfo uprawiane są głównie warzywa i owoce, przede wszystkim kiwi i winogrona. Dużą powierzchnię zajmują ogrody oliwne, a z oliwek na miejscu wyrabia się oliwę i przesyła do Watykanu. W szklarniach rosną różne gatunki kwiatów, które później ozdabiają watykańskie kaplice i apartamenty. Prowadzona jest też hodowla krów. Codziennie do Stolicy Piotrowej zawozi się ponad trzysta litrów mleka. Ponadto w watykańskim gospodarstwie znajduje się kilkaset kur.

Spacery i prywatne modlitwy

Ogrody w Castel Gandolfo połączone są z pałacem papieskim. - Jest specjalne przejście, do którego - ze względu na trudności z chodzeniem - Jan Paweł II obecnie zjeżdża windą - mówi dalej ksiądz Waldemar. - Oprócz tych
Gandolfo uprawiane są głównie warzywa i owoce, przede wszystkim kiwi i winogrona. Dużą powierzchnię zajmują ogrody oliwne, a z oliwek na miejscu wyrabia się oliwę i przesyła do Watykanu. W szklarniach rosną różne gatunki kwiatów, które później ozdabiają watykańskie kaplice i apartamenty. Prowadzona jest też hodowla krów. Codziennie do Stolicy Piotrowej zawozi się ponad trzysta litrów mleka. Ponadto w watykańskim gospodarstwie znajduje się kilkaset kur.<br><br>&lt;tit&gt;Spacery i prywatne modlitwy&lt;/&gt;<br><br>Ogrody w Castel Gandolfo połączone są z pałacem papieskim. - Jest specjalne przejście, do którego - ze względu na trudności z chodzeniem - Jan Paweł II obecnie zjeżdża windą - mówi dalej ksiądz Waldemar. - Oprócz tych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!