Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 40
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Wielki Waradyn), mieście o zabytkowej architekturze będącej ciekawą mieszaninę stylów i epok, począwszy od renesansu poprzez barok, rokoko aż po secesję.
Podczas zwiedzania spotkała nas miła niespodzianka. Jeden z oradejczyków, starszy pan, słysząc, że mówimy po polsku, spytał nas: - Polonia, Polaki?
- Tak - odpowiedzieliśmy. Wtedy on, bijąc brawo, wykrzyknął entuzjastycznie: - Brawo Polonia! Brawo! i z pięknie się nam ukłonił. A my dumni z naszego pochodzenia udaliśmy się na dworzec, a tam wsiedliśmy w pociąg, który jechał w stronę domu, do Polski.
Anna Stachnik



Stoi na stacji lokomotywa

W minioną sobotę, 2 października zakopiańscy kolejarze uroczyście świętowali stuletnią rocznicę pojawienia się pod Tatrami
Wielki Waradyn), mieście o zabytkowej architekturze będącej ciekawą mieszaninę stylów i epok, począwszy od renesansu poprzez barok, rokoko aż po secesję.<br>Podczas zwiedzania spotkała nas miła niespodzianka. Jeden z oradejczyków, starszy pan, słysząc, że mówimy po polsku, spytał nas: - Polonia, &lt;orig&gt;Polaki&lt;/&gt;?<br>- Tak - odpowiedzieliśmy. Wtedy on, bijąc brawo, wykrzyknął entuzjastycznie: - Brawo Polonia! Brawo! i z pięknie się nam ukłonił. A my dumni z naszego pochodzenia udaliśmy się na dworzec, a tam wsiedliśmy w pociąg, który jechał w stronę domu, do Polski.<br>&lt;au&gt;Anna Stachnik&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Stoi na stacji lokomotywa&lt;/tit&gt;<br><br>W minioną sobotę, 2 października zakopiańscy kolejarze uroczyście świętowali stuletnią rocznicę pojawienia się pod Tatrami
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego