Typ tekstu: Książka
Autor: Krzysztoń Jerzy
Tytuł: Wielbłąd na stepie
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1978
Kaziuczku drogi, kapitanie kochany, ratuj, bo w tobie cała nadzieja. Moi sterczą na skwerku w Taszkiencie - i opowiedziała o awanturze z rotmistrzem, o marzeniach, które ich wiodły tu z Kazachstanu.
- Nie widzę innej rady, tylko wtrymiga pakuj się panna do "pestek".
- Do czego?


- P.S.W.K. To straszny tasiemiec: Pomocnicza Służba Wojskowa Kobiet. Więc przechrzciliśmy je na "pestki". Kostek, bój się Boga, przecież ty jesteś w zacnej komitywie z szeficą "naszewo żenskawo bataliona". Polećże pannę Zosię.
- A jakie pani umiejętności mógłbym pochwalić? - zagadnął major.
- Piszę na maszynie. Stenografuję. No i nie mam żadnych kłopotów z ruszczyzną.
- A może angielski pani
Kaziuczku drogi, kapitanie kochany, ratuj, bo w tobie cała nadzieja. Moi sterczą na skwerku w Taszkiencie - i opowiedziała o awanturze z rotmistrzem, o marzeniach, które ich wiodły tu z Kazachstanu.<br>- Nie widzę innej rady, tylko wtrymiga pakuj się panna do "pestek".<br>- Do czego?<br><br><br>- P.S.W.K. To straszny tasiemiec: Pomocnicza Służba Wojskowa Kobiet. Więc przechrzciliśmy je na "pestki". Kostek, bój się Boga, przecież ty jesteś w zacnej komitywie z &lt;orig&gt;szeficą&lt;/&gt; "&lt;foreign&gt;naszewo żenskawo bataliona&lt;/&gt;". Polećże pannę Zosię.<br>- A jakie pani umiejętności mógłbym pochwalić? - zagadnął major.<br>- Piszę na maszynie. Stenografuję. No i nie mam żadnych kłopotów z ruszczyzną.<br>- A może angielski pani
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego