Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
wody powierzchniowej i sklarowanych ścieków wykazało celowość takiego postępowania.
Problemem jest zatem oczyszczanie ścieków poflotacyjnych w obiegu zamkniętym. Najczęściej do tego celu stosowane są stawy osadowe o długim czasie przetrzymywania i dużej pojemności, jak choćby wspomniany staw "Gilów".
Do oczyszczania ścieków z wzbogacania rud cynkowo-ołowiowych przy Zyrianowskich Zakładach Wzbogacania Rud zastosowano staw, który umożliwia zmniejszenie zawartości cynku o 39100%, ołowiu o 59100% i chemikaliów, używanych w procesie flotacji, o 90%. Dla przyspieszenia eliminacji metali brzegi stawów zaleca się obsadzać rogożą i trzciną [2].
Do klarowania ścieków z flotacyjnego wzbogacania miedzi w ilości 1300 m3/d przy innych zakładach wzbogacania w
wody powierzchniowej i sklarowanych ścieków wykazało celowość takiego postępowania.<br>Problemem jest zatem oczyszczanie ścieków poflotacyjnych w obiegu zamkniętym. Najczęściej do tego celu stosowane są stawy osadowe o długim czasie przetrzymywania i dużej pojemności, jak choćby wspomniany staw "Gilów".<br>Do oczyszczania ścieków z wzbogacania rud cynkowo-ołowiowych przy Zyrianowskich Zakładach Wzbogacania Rud zastosowano staw, który umożliwia zmniejszenie zawartości cynku o 39100%, ołowiu o 59100% i chemikaliów, używanych w procesie flotacji, o 90%. Dla przyspieszenia eliminacji metali brzegi stawów zaleca się obsadzać rogożą i trzciną [2].<br>Do klarowania ścieków z flotacyjnego wzbogacania miedzi w ilości 1300 m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt;/d przy innych zakładach wzbogacania w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego