Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 02.20 (8)
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 2000
co roku do rzek, jezior i morza. Do budowy oczyszczalni nie zmuszają ani śmiesznie niskie opłaty za zanieczyszczanie wód, ani przepisy prawa. Zlikwidowanie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozwoliłoby na skierowanie opłat za gospodarcze korzystanie z wód do agencji zarządzających ściekami i wodą w obrębie zlewni jednej rzeki. System agencji ds. wody sprawdził się we Francji i w Wielkiej Brytanii, gdzie funkcjonuje od kilkudziesięciu lat. Wybudowanie oczyszczalni we wszystkich miejscowościach liczących powyżej 2 tys. mieszkańców wymusi na nas dyrektywa Unii Europejskiej.

Opakowania

W 1983 r. świat zużył więcej tworzyw sztucznych niż żelaza. Wyprodukowano wówczas 125 mln m sześc. tworzyw
co roku do rzek, jezior i morza. Do budowy oczyszczalni nie zmuszają ani śmiesznie niskie opłaty za zanieczyszczanie wód, ani przepisy prawa. Zlikwidowanie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozwoliłoby na skierowanie opłat za gospodarcze korzystanie z wód do agencji zarządzających ściekami i wodą w obrębie zlewni jednej rzeki. System agencji ds. wody sprawdził się we Francji i w Wielkiej Brytanii, gdzie funkcjonuje od kilkudziesięciu lat. Wybudowanie oczyszczalni we wszystkich miejscowościach liczących powyżej 2 tys. mieszkańców wymusi na nas dyrektywa Unii Europejskiej.<br><br>&lt;tit&gt;Opakowania&lt;/&gt;<br><br> W 1983 r. świat zużył więcej tworzyw sztucznych niż żelaza. Wyprodukowano wówczas 125 mln m sześc. tworzyw
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!