Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fronda
Nr: 9.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
że "ofiara Izaaka przepowiada Holocaust", a Günther Ginzler uważa, że przez swoją ofiarą naród żydowski "sam stał się swoim własnym Mesjaszem".

W ten sposób ofiara Holocaustu zamienia ofiarę Krzyża, a nowa religia przyćmiewa chrześcijaństwo. Jak twierdzi Elie Wiesel: "rozumny chrześcijanin wie, że w Oświęcimiu umarł nie naród żydowski, lecz chrześcijaństwo". (Teologowie chrześcijańscy nie ośmielają się stawiać ofiary Holocaustu ponad ofiarą Krzyża, lecz niektórzy z nich porównują te wydarzenia. Na przykład ksiądz Wacław Hryniewicz OMI pisze: "Kto dostrzeże związek pomiędzy kenozą Chrystusa a Holocaustem, ten odkryje wspólną drogę cierpienia. Cierpienie to osiągnęło swój wymiar infernalny".)

Chrześcijaństwo zostaje nie tylko zdetronizowane przez przedstawicieli
że &lt;q&gt;"ofiara Izaaka przepowiada Holocaust"&lt;/&gt;, a Günther Ginzler uważa, że przez swoją ofiarą naród żydowski &lt;q&gt;"sam stał się swoim własnym Mesjaszem".&lt;/&gt;<br><br> W ten sposób ofiara Holocaustu zamienia ofiarę Krzyża, a nowa religia przyćmiewa chrześcijaństwo. Jak twierdzi Elie Wiesel: &lt;q&gt;"rozumny chrześcijanin wie, że w Oświęcimiu umarł nie naród żydowski, lecz chrześcijaństwo"&lt;/&gt;. (Teologowie chrześcijańscy nie ośmielają się stawiać ofiary Holocaustu ponad ofiarą Krzyża, lecz niektórzy z nich porównują te wydarzenia. Na przykład ksiądz Wacław Hryniewicz OMI pisze: &lt;q&gt;"Kto dostrzeże związek pomiędzy kenozą Chrystusa a Holocaustem, ten odkryje wspólną drogę cierpienia. Cierpienie to osiągnęło swój wymiar infernalny"&lt;/&gt;.)<br><br> Chrześcijaństwo zostaje nie tylko zdetronizowane przez przedstawicieli
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego