Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
największej prokuratury apelacyjnej w Polsce Zygmunt Kapusta złożył wczoraj rezygnację. Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi.
- Potwierdzam, że złożyłem dymisję na ręce ministra sprawiedliwości Grzegorza Kurczuka - powiedział wczoraj wieczorem "Rzeczpospolitej" prokurator Zygmunt Kapusta. Odmówił jednak podania powodów.
- Minister jeszcze nie podjął decyzji o przyjęciu rezygnacji Kapusty - powiedziała nam Małgorzata Wilkosz-Śliwa, rzecznik prokuratora generalnego.
Nieoficjalnie wiadomo, że dymisja szefa Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie była od jakiegoś czasu oczekiwana i zostanie przyjęta. W warszawskiej prokuraturze prowadzonych jest wiele poważnych śledztw, w tym także z kontekstem politycznym, co do których były zastrzeżenia. Prokuratura była krytykowana za sposób prowadzenia sprawy Rywina, a ostatnio
największej prokuratury apelacyjnej w &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Zygmunt Kapusta&lt;/&gt; złożył wczoraj rezygnację. Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi.&lt;/&gt;<br>&lt;q&gt;- Potwierdzam, że złożyłem dymisję na ręce ministra sprawiedliwości &lt;name type="person"&gt;Grzegorza Kurczuka&lt;/&gt;&lt;/&gt; - powiedział wczoraj wieczorem &lt;name type="tit"&gt;"Rzeczpospolitej"&lt;/&gt; prokurator &lt;name type="person"&gt;Zygmunt Kapusta&lt;/&gt;. Odmówił jednak podania powodów.<br>&lt;q&gt;- Minister jeszcze nie podjął decyzji o przyjęciu rezygnacji &lt;name type="person"&gt;Kapusty&lt;/&gt;&lt;/&gt; - powiedziała nam &lt;name type="person"&gt;Małgorzata Wilkosz-Śliwa&lt;/&gt;, rzecznik prokuratora generalnego.<br>Nieoficjalnie wiadomo, że dymisja szefa &lt;name type="org"&gt;Prokuratury Apelacyjnej&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Warszawie&lt;/&gt; była od jakiegoś czasu oczekiwana i zostanie przyjęta. W warszawskiej prokuraturze prowadzonych jest wiele poważnych śledztw, w tym także z kontekstem politycznym, co do których były zastrzeżenia. Prokuratura była krytykowana za sposób prowadzenia sprawy &lt;name type="person"&gt;Rywina&lt;/&gt;, a ostatnio
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego