Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Krzysztof Bychowski
Tytuł: strona internetowa mieszkańców Marek
Rok: 2003
11 listopada przeniosły się na cmentarz parafialny na którym znajduje się zbiorowa mogiła żołnierzy broniących ojczyzny przed hordami bolszewickimi w lipcu 1920 roku. Przybyli goście wśród których nie zabrakło władz naszego miasta , złożyli kwiaty na pomniku wyrażając hołd bohaterom "sierpniowego przełomu".
Na zakończenie w Miejskim Ośrodku Kultury , który był głównym animatorem obchodów rocznicowych przygotowano poczęstunek dla zaproszonych gości.

Na spotkaniu w MOK przemawia p. Sergiusz Hornowski ur. 22 czerwca 1914 roku w Tbilisi; po ukończeniu Szkoły Podchorążych Sanitarnych w wojskowej służbie zdrowia: min. lekarz Warszawskiej Brygady Pancerno -Motorowej płk. (gen.Stefana Grota-Roweckiego). W trakcie Kampanii Wrześniowej ranny. Od listopada 1939
11 listopada przeniosły się na cmentarz parafialny na którym znajduje się zbiorowa mogiła żołnierzy broniących ojczyzny przed hordami bolszewickimi w lipcu 1920 roku. Przybyli goście wśród których nie zabrakło władz naszego miasta , złożyli kwiaty na pomniku wyrażając hołd bohaterom "sierpniowego przełomu". <br>Na zakończenie w Miejskim Ośrodku Kultury , który był głównym animatorem obchodów rocznicowych przygotowano poczęstunek dla zaproszonych gości. <br><br>Na spotkaniu w MOK przemawia p. Sergiusz Hornowski ur. 22 czerwca 1914 roku w Tbilisi; po ukończeniu Szkoły Podchorążych Sanitarnych w wojskowej służbie zdrowia: min. lekarz Warszawskiej Brygady Pancerno -Motorowej płk. (gen.Stefana Grota-Roweckiego). W trakcie Kampanii Wrześniowej ranny. Od listopada 1939
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!