Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Berlinie płótno "Żydzi modlący się nad Radunią" na krótko przed rozpoczęciem licytacji w domu aukcyjnym Leo Spik. Obraz pozostanie u berlińskiego antykwariusza do momentu wyjaśnienia prawa własności. Spodziewany jest przyjazd ekspertów z Polski, którzy zbadają odnalezione dzieło sztuki. Gdański antykwariusz Zbigniew Bogdanowicz przeczytał w katalogu aukcyjnym o wystawieniu płótna na aukcję z katalogu aukcyjnego. Kiedy dowiedzieli się o tym gdańscy muzealnicy rozpoczęli starania o wycofanie płótna. W rezultacie przekazano do Niemiec dokumentację udowadniającą, że płótno jest polską własnością. Cena wywoławcza obrazu miała wynosić 15 tys. marek.
(PAP)

Świat

Policja węgierska oskarżona o tortury

Węgry Komitet Rady Europy przeciwko torturom ujawnił w
Berlinie płótno "Żydzi modlący się nad Radunią" na krótko przed rozpoczęciem licytacji w domu aukcyjnym Leo Spik. Obraz pozostanie u berlińskiego antykwariusza do momentu wyjaśnienia prawa własności. Spodziewany jest przyjazd ekspertów z Polski, którzy zbadają odnalezione dzieło sztuki. Gdański antykwariusz Zbigniew Bogdanowicz przeczytał w katalogu aukcyjnym o wystawieniu płótna na aukcję z katalogu aukcyjnego. Kiedy dowiedzieli się o tym gdańscy &lt;orig&gt;muzealnicy&lt;/&gt; rozpoczęli starania o wycofanie płótna. W rezultacie przekazano do Niemiec dokumentację udowadniającą, że płótno jest polską własnością. Cena wywoławcza obrazu miała wynosić 15 tys. marek.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;page nr=3&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Świat&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Policja węgierska oskarżona o tortury&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Węgry&lt;/&gt; Komitet Rady Europy przeciwko torturom ujawnił w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego