Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
Aby bujnie rosły i ładnie się prezentowały, najlepiej je prowadzić na żyłkach, sznurk
ach lub drewnianych kratkach albo zbudować dla nich specjalne podpórki.
Przed laty takie podpórki wykonywano głównie z drewna. Nie jest ono niestety trwałe, zwłaszcza gdy konstrukcja stoi w doniczce, w wilgotnej ziemi. Trochę odporniejszy na gnicie jest bambus, sprowadzany ostatnio z Azji. W kwiaciarniach coraz częściej można kupić jego pędy różnej długości i grubości.
Niedawno w sklepach pojawiły się również podpórki plastikowe, wiklinowe, szklane, a także metalowe (z nierdzewnego drutu, często powlekanego specjalną farbą) o różnorodnych kształtach.
Pędy pnączy możemy owijać wokół szkieletu podpory albo je do niego
Aby bujnie rosły i ładnie się prezentowały, najlepiej je prowadzić na żyłkach, sznurk<br>ach lub drewnianych kratkach albo zbudować dla nich specjalne podpórki.<br>Przed laty takie podpórki wykonywano głównie z drewna. Nie jest ono niestety trwałe, zwłaszcza gdy konstrukcja stoi w doniczce, w wilgotnej ziemi. Trochę odporniejszy na gnicie jest bambus, sprowadzany ostatnio z Azji. W kwiaciarniach coraz częściej można kupić jego pędy różnej długości i grubości.<br>Niedawno w sklepach pojawiły się również podpórki plastikowe, wiklinowe, szklane, a także metalowe (z nierdzewnego drutu, często powlekanego specjalną farbą) o różnorodnych kształtach.<br>Pędy pnączy możemy owijać wokół szkieletu podpory albo je do niego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego