Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
podziemne z ujęć własnych lub komunalnych.
Z kolei z ogólnego zapotrzebowania na wodę 85% to woda technologiczna, 13% woda do chłodzenia i pozostałe 2% woda na cele bytowo-gospodarcze. Ścieki z cukrowni dzieli się na trzy grupy, zależnie od stopnia zanieczyszczenia. Do grupy o niewielkim stopniu zanieczyszczenia zalicza się; wody barometryczne: kondensaty z aparatów i filtrów próżniowych oraz wyparek, wody kondensacyjne, wody amoniakalne, wody chłodnicze.
Charakteryzują się one podwyższoną temperaturą, niewielką ilością zawiesin i małym zapotrzebowaniem na tlen. Przykładowy skład ścieków tej grupy podano w tabl.8.1 (porównaj również tabl.8.5).
Druga grupa to ścieki ze spławiaków i płuczek
podziemne z ujęć własnych lub komunalnych.<br>Z kolei z ogólnego zapotrzebowania na wodę 85% to woda technologiczna, 13% woda do chłodzenia i pozostałe 2% woda na cele bytowo-gospodarcze. Ścieki z cukrowni dzieli się na trzy grupy, zależnie od stopnia zanieczyszczenia. Do grupy o niewielkim stopniu zanieczyszczenia zalicza się; wody barometryczne: kondensaty z aparatów i filtrów próżniowych oraz wyparek, wody kondensacyjne, wody amoniakalne, wody chłodnicze.<br>Charakteryzują się one podwyższoną temperaturą, niewielką ilością zawiesin i małym zapotrzebowaniem na tlen. Przykładowy skład ścieków tej grupy podano w tabl.8.1 (porównaj również tabl.8.5).<br>Druga grupa to ścieki ze spławiaków i płuczek
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego