Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.13
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
kolei Sąd Najwyższy Oregonu zbada w najbliższym czasie, czy zgodne z prawem jest udzielanie ślubów osobom jednej płci przez hrabstwo Multnomah.
Prezydent George W. Bush zaproponował niedawno wprowadzenie do Konstytucji USA poprawki zabraniającej małżeństw homoseksualnych.
AP, REUTERS


Korea Południowa
Początek procedury impeachmentu
Prezydent zawieszony

Parlament Korei Południowej podjął w piątek bezprecedensową uchwałę, na mocy której rozpocznie się proces odsunięcia od władzy prezydenta Ro Mu Hiuna, oskarżanego o pogwałcenie ordynacji wyborczej. Podczas burzliwej sesji 193 posłów do 273-osobowego Zgromadzenia Narodowego głosowało za rozpoczęciem procedury impeachmentu.
Opozycja zarzuciła prezydentowi naruszenie zasady neutralności przez udział w kampanii politycznej na rzecz jednego z ugrupowań
kolei &lt;name type="org"&gt;Sąd Najwyższy&lt;/&gt; &lt;name type="place"&gt;Oregonu&lt;/&gt; zbada w najbliższym czasie, czy zgodne z prawem jest udzielanie ślubów osobom jednej płci przez hrabstwo &lt;name type="place"&gt;Multnomah&lt;/&gt;.<br>Prezydent &lt;name type="person"&gt;George W. Bush&lt;/&gt; zaproponował niedawno wprowadzenie do Konstytucji USA poprawki zabraniającej małżeństw homoseksualnych.<br>&lt;au&gt;AP, REUTERS&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Korea Południowa&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Początek procedury impeachmentu&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Prezydent zawieszony&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Parlament &lt;name type="place"&gt;Korei Południowej&lt;/&gt; podjął w piątek bezprecedensową uchwałę, na mocy której rozpocznie się proces odsunięcia od władzy prezydenta &lt;name type="person"&gt;Ro Mu Hiuna&lt;/&gt;, oskarżanego o pogwałcenie ordynacji wyborczej. Podczas burzliwej sesji 193 posłów do 273-osobowego &lt;name type="org"&gt;Zgromadzenia Narodowego&lt;/&gt; głosowało za rozpoczęciem procedury impeachmentu.&lt;/&gt;<br>Opozycja zarzuciła prezydentowi naruszenie zasady neutralności przez udział w kampanii politycznej na rzecz jednego z ugrupowań
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego