Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Troje Albańczyków zostało zatrzymanych w lutym ubiegłego roku. Akcja wywołała falę protestów w stolicy Kosowa, Prisztinie. Większość Albańczyków traktuje ich jak bohaterów w walce o niepodległość.
Według niezależnych ekspertów, proces Albańczyków jest ważny, gdyż dzięki niemu może się zmienić postrzeganie trybunału przez Serbów, którzy dotychczas uważali, że Haga nie jest bezstronna. Z tego powodu Belgrad nie chciał m.in. wydać trybunałowi trzech serbskich generałów odpowiedzialnych za zbrodnie popełnione w Kosowie.
- Z powodu nieporozumień z albańskim koalicjantem ze stanowiska ustąpił wczoraj premier Macedonii Hari Kostow. Jego decyzja wywołała szok. - Nie mogę dłużej kierować rządem, gdy jeden z koalicyjnych partnerów postrzega rząd wyłącznie
Troje Albańczyków zostało zatrzymanych w lutym ubiegłego roku. Akcja wywołała falę protestów w stolicy &lt;name type="place"&gt;Kosowa&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Prisztinie&lt;/&gt;. Większość Albańczyków traktuje ich jak bohaterów w walce o niepodległość.<br>Według niezależnych ekspertów, proces Albańczyków jest ważny, gdyż dzięki niemu może się zmienić postrzeganie trybunału przez Serbów, którzy dotychczas uważali, że &lt;name type="place"&gt;Haga&lt;/&gt; nie jest bezstronna. Z tego powodu &lt;name type="place"&gt;Belgrad&lt;/&gt; nie chciał m.in. wydać trybunałowi trzech serbskich generałów odpowiedzialnych za zbrodnie popełnione w &lt;name type="place"&gt;Kosowie&lt;/&gt;.<br>- Z powodu nieporozumień z albańskim koalicjantem ze stanowiska ustąpił wczoraj premier &lt;name type="place"&gt;Macedonii&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Hari Kostow&lt;/&gt;. Jego decyzja wywołała szok. - Nie mogę dłużej kierować rządem, gdy jeden z koalicyjnych partnerów postrzega rząd wyłącznie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!