Typ tekstu: Książka
Autor: Kępiński Antoni
Tytuł: Melancholia
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1974
nie zawsze poprawia nastrój i zmniejsza samokontrolę i poczucie winy. Na razie jest więc chyba za wcześnie na wysnuwanie wniosków lokalizacyjnych.
Cechą każdego układu samosterującego jest zdolność samokontroli (sprzężenie zwrotne). Człowiek dysponuje bardzo wieloma układami samokontrolującymi. Mają one różne poziomy integracji. Większość z nich rozgrywa się na poziomie fizjologicznym i biochemicznym i te nie docierają do naszej świadomości. Tylko układy o najwyższym poziomie integracji są uświadamiane. Dzięki temu mamy świadomą kontrolę nad naszym zachowaniem, a - jak wspomniano - z różnych form zachowania się te, które dotyczą porządku moralnego, są jakby najtrudniejsze i najsilniej angażują świadomość.
Już we wczesnym okresie rozwoju dziecko wchodzi
nie zawsze poprawia nastrój i zmniejsza samokontrolę i poczucie winy. Na razie jest więc chyba za wcześnie na wysnuwanie wniosków lokalizacyjnych.<br>Cechą każdego układu samosterującego jest zdolność samokontroli (sprzężenie zwrotne). Człowiek dysponuje bardzo wieloma układami samokontrolującymi. Mają one różne poziomy integracji. Większość z nich rozgrywa się na poziomie fizjologicznym i biochemicznym i te nie docierają do naszej świadomości. Tylko układy o najwyższym poziomie integracji są uświadamiane. Dzięki temu mamy świadomą kontrolę nad naszym zachowaniem, a - jak wspomniano - z różnych form zachowania się te, które dotyczą porządku moralnego, są jakby najtrudniejsze i najsilniej angażują świadomość.<br>Już we wczesnym okresie rozwoju dziecko wchodzi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego