Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
cisy strzyżone w kształt słupów o przekroju koła lub kwadratu, a także na kształt piramid, obok nich strzyżone szpalery grabowo-lipowe, stawy i kanały z mostkami oraz aleje widokowe. Park jest miniaturą parku w Wersalu. Pałac (Stanisław Hebanowski - 1870) w stylu renesansu francuskiego, o bardzo zróżnicowanej, bogatej w różne elementy bryle.
Od 1983 w trakcie remontu.


9km

LWÓWEK

Miasto (3000 mieszk.), 100m n.p.m., przetwórnia owoców i warzyw, młyn.
Szosa E30 szerokim łukiem omija miasto.

Prawa miejskie od 1419 z przywileju Władysława Jagiełły, dla wojewody Sędziwoja Ostroroga. Pierwotna nazwa Lwów, od niej Ostrorogowie przyjęli nazwisko Lwowskich.

Centrum założenia stanowi duży
cisy strzyżone w kształt słupów o przekroju koła lub kwadratu, a także na kształt piramid, obok nich strzyżone szpalery grabowo-lipowe, stawy i kanały z mostkami oraz aleje widokowe. Park jest miniaturą parku w Wersalu. Pałac (Stanisław Hebanowski - 1870) w stylu renesansu francuskiego, o bardzo zróżnicowanej, bogatej w różne elementy bryle.<br>Od 1983 w trakcie remontu.<br><br><br>9km<br><br>&lt;tit&gt;LWÓWEK&lt;/&gt;<br><br>Miasto (3000 mieszk.), 100m n.p.m., przetwórnia owoców i warzyw, młyn.<br>Szosa E30 szerokim łukiem omija miasto.<br><br>Prawa miejskie od 1419 z przywileju Władysława Jagiełły, dla wojewody Sędziwoja Ostroroga. Pierwotna nazwa Lwów, od niej Ostrorogowie przyjęli nazwisko Lwowskich.<br><br>Centrum założenia stanowi duży
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego