Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Poznaj swój kraj
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1993
związany był ze środkową epoką brązu oraz najmłodszymi jej dwoma okresami. Największy rozwój kultury łużyckiej przypadał po roku 700 p.n.e., kiedy nastała epoka żelaza, i trwał do około roku 400 p.n.e., czyli przez cały jej okres wczesny, zwany halsztackim. Okres ten wziął swą nazwę od wielkiego cmentarzyska znajdującego się w okolicach miejscowości Hallstatt w Górnej Austrii.
Wiara w nieśmiertelność duszy i związany z nią zwyczaj palenia zmarłych dominowały w owym czasie w starożytnej Grecji. Wyróżniane były również przez władców i warstwy panującej w cywilizacjach Bliskiego Wschodu.
Według przyjętego zwyczaju pogrzebowego, palono uroczyście zwłoki bohaterów starożytnej Grecji.
Homer
związany był ze środkową epoką brązu oraz najmłodszymi jej dwoma okresami. Największy rozwój kultury łużyckiej przypadał po roku 700 p.n.e., kiedy nastała epoka żelaza, i trwał do około roku 400 p.n.e., czyli przez cały jej okres wczesny, zwany halsztackim. Okres ten wziął swą nazwę od wielkiego cmentarzyska znajdującego się w okolicach miejscowości Hallstatt w Górnej Austrii.<br>Wiara w nieśmiertelność duszy i związany z nią zwyczaj palenia zmarłych dominowały w owym czasie w starożytnej Grecji. Wyróżniane były również przez władców i warstwy panującej w cywilizacjach Bliskiego Wschodu.<br>Według przyjętego zwyczaju pogrzebowego, palono uroczyście zwłoki bohaterów starożytnej Grecji.<br>Homer
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego