Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
że w czasie wybuchu powstaje tak potężny strumień neutronów, iż jądro 238 może wychwycić 17 neutronów. Proces tworzenia einsteinu i fermu przedstawia się następująco: 238 wychwyty ((...)) i rozpady ((...)) sekwencje ((...)) może występować rozgałęzienie: ((...)) sekwencje ((...))
W miarę posuwania się w stronę coraz cięższych pierwiastków transuranowych technika ich syntezy i wyodrębniania stawała się coraz bardziej skomplikowana, czego przykładem jest wytworzenie mendelewu ((...))
W 1955 r. naniesiono elektrolitycznie na bardzo cienką złotą tarczę 109 atomów einsteinu 253, utworzonego z ((...)) w reaktorze w sekwencjach wychwytów i przemian [patrz (4.6.2-9)], i poddano bombardowaniu cząstkami ((...))
Pojedyncze atomy mendelewu zbierano techniką odrzutu na folii-łapaczu i wyizolowano
że w czasie wybuchu powstaje tak potężny strumień neutronów, iż jądro 238 może wychwycić 17 neutronów. Proces tworzenia einsteinu i fermu przedstawia się następująco: 238 wychwyty ((...)) i rozpady ((...)) sekwencje ((...)) może występować rozgałęzienie: ((...)) sekwencje ((...))<br> W miarę posuwania się w stronę coraz cięższych pierwiastków transuranowych technika ich syntezy i wyodrębniania stawała się coraz bardziej skomplikowana, czego przykładem jest wytworzenie mendelewu ((...))<br> W 1955 r. naniesiono elektrolitycznie na bardzo cienką złotą tarczę 109 atomów einsteinu 253, utworzonego z ((...)) w reaktorze w sekwencjach wychwytów i przemian [patrz (4.6.2-9)], i poddano bombardowaniu cząstkami ((...))<br> Pojedyncze atomy mendelewu zbierano techniką odrzutu na folii-łapaczu i wyizolowano
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego