Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 08.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Beatrycze do ponownego przewiezienia serca do Rzymu. Tam też pozostało ono do 1975 r., kiedy to uroczyście przekazano je katedrze królewskiej w Saint Denis. Od tej pory było ono wystawione na widok publiczny.

Ludwik autentyczny

Autentyczność serca Ludwika XVII była przez prawie dwa wieki tematem spekulacji historyków. Trudno było bowiem dać wiarę jego niesamowitej historii. Jedyną przesłanką sugerującą autentyczność był fragment aorty, który wystawał z zasuszonej tkanki. Wielu historyków nie wierzyło jednak nawet w samą śmierć Ludwika w więzieniu Temple. Ich nieufność podsycali liczni fałszywi Ludwicy, pojawiający się jak grzyby po deszczu.

Bezpośrednio po śmierci więźnia w Temple Paryż obiegła wieść, że
Beatrycze do ponownego przewiezienia serca do Rzymu. Tam też pozostało ono do 1975 r., kiedy to uroczyście przekazano je katedrze królewskiej w Saint Denis. Od tej pory było ono wystawione na widok publiczny.<br><br>&lt;tit&gt;Ludwik autentyczny&lt;/&gt;<br><br>Autentyczność serca Ludwika XVII była przez prawie dwa wieki tematem spekulacji historyków. Trudno było bowiem dać wiarę jego niesamowitej historii. Jedyną przesłanką sugerującą autentyczność był fragment aorty, który wystawał z zasuszonej tkanki. Wielu historyków nie wierzyło jednak nawet w samą śmierć Ludwika w więzieniu Temple. Ich nieufność podsycali liczni fałszywi Ludwicy, pojawiający się jak grzyby po deszczu.<br><br>Bezpośrednio po śmierci więźnia w Temple Paryż obiegła wieść, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego