Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
do właściwego aparatu centralnego siedem rodzajów poprawek, które pozwalały m.in. uwzględnić: oddziaływanie wiatru na pocisk w czasie jego lotu, ruch celu w trakcie ładowania i lotu pocisku, odległość między aparatem centralnym a baterią armat (tzw. paralaksa).
Obsługa aparatu centralnego składała się z piętnastu żołnierzy, z których pięciu obsługiwało zespół dalmierza, pięciu zespół właściwego aparatu centralnego, a pozostali odbiorniki zainstalowane na armatach.
Zadanie obsługujących odbiorniki sprowadzało się tylko do zgrywania odchylających się w nich strzałek bez dokonywania jakichkolwiek odczytów czy pomiarów. Zgranie strzałek oznaczało, że armata jest należycie przygotowana do oddania strzału.
Kompletny aparat centralny ważył 501 kg, a podczas przewożenia
do właściwego aparatu centralnego siedem rodzajów poprawek, które pozwalały m.in. uwzględnić: oddziaływanie wiatru na pocisk w czasie jego lotu, ruch celu w trakcie ładowania i lotu pocisku, odległość między aparatem centralnym a baterią armat (tzw. paralaksa).<br>Obsługa aparatu centralnego składała się z piętnastu żołnierzy, z których pięciu obsługiwało zespół dalmierza, pięciu zespół właściwego aparatu centralnego, a pozostali odbiorniki zainstalowane na armatach.<br>Zadanie obsługujących odbiorniki sprowadzało się tylko do zgrywania odchylających się w nich strzałek bez dokonywania jakichkolwiek odczytów czy pomiarów. Zgranie strzałek oznaczało, że armata jest należycie przygotowana do oddania strzału.<br>Kompletny aparat centralny ważył 501 kg, a podczas przewożenia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!