Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
samobójcza dzieci i młodzieży jest przedmiotem dalszej analizy. Poprzedzam ją jednak charakterystycznymi dla tej populacji nieudanymi zamachami samobójczymi.

PRÓBY SAMOBÓJCZE DZIECI I MŁODZIEŻY

W dotychczasowych rozważaniach pominięto próby samobójcze, jako zagadnienie oddzielne, wymagające odrębnego potraktowania. Nieuprawnione jest bowiem - co wcześniej sygnalizowałam - łączenie zachowań o różnej wykrywalności i odmiennej strukturze społeczno-demograficznej osób je przejawiających. Jeśli ponadto weźmiemy pod uwagę odmienną intencję autoagresji: próbę nawiązania kontaktu z otoczeniem bądź też całkowite i ostateczne z nim zerwanie - to całościowe ujęcie problemu mogłoby zdeformować jego rzeczywisty, empiryczny obraz.



Szczególnie niebezpieczne są zachowania samobójcze dzieci i młodzieży. Chodzi tu bowiem - zarówno w Polsce, jak i
samobójcza dzieci i młodzieży jest przedmiotem dalszej analizy. Poprzedzam ją jednak charakterystycznymi dla tej populacji nieudanymi zamachami samobójczymi.<br><br>&lt;tit&gt; PRÓBY SAMOBÓJCZE DZIECI I MŁODZIEŻY&lt;/&gt;<br><br>W dotychczasowych rozważaniach pominięto próby samobójcze, jako zagadnienie oddzielne, wymagające odrębnego potraktowania. Nieuprawnione jest bowiem - co wcześniej sygnalizowałam - łączenie zachowań o różnej wykrywalności i odmiennej strukturze społeczno-demograficznej osób je przejawiających. Jeśli ponadto weźmiemy pod uwagę odmienną intencję autoagresji: próbę nawiązania kontaktu z otoczeniem bądź też całkowite i ostateczne z nim zerwanie - to całościowe ujęcie problemu mogłoby zdeformować jego rzeczywisty, empiryczny obraz.<br><br>&lt;gap reason="sampling"&gt;<br><br>Szczególnie niebezpieczne są zachowania samobójcze dzieci i młodzieży. Chodzi tu bowiem - zarówno w Polsce, jak i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego