Typ tekstu: Książka
Autor: Rojek Tadeusz
Tytuł: Jak to się je
Rok: 1992
na drugą przekąskę podaje się np. wędlinę, sałatkę, kurę lub inne mięso w galarecie, czyli tzw. auszpik. Brzeg dużego talerza powinien być zrównany z krawędzią stołu. Talerzyki przekąskowe mogą być innego koloru niż reszta serwisu, trzeba tylko uważać na odpowiednie dopasowanie barw.
Noże układa się z prawej strony talerza, zwrócone doń ostrzem, równolegle, jeden przy drugim, obok noży leży łyżka do zupy wybrzuszeniem ku dołowi. Może się zdarzyć, że do przekąsek potrzebny będzie nie tylko widelec, lecz także nóż. W takim razie kładzie się go obok łyżki zwrócony ostrzem do nakrycia, a z lewej strony widelec, zębami do góry.
Zupę jada
na drugą przekąskę podaje się np. wędlinę, sałatkę, kurę lub inne mięso w galarecie, czyli tzw. auszpik. Brzeg dużego talerza powinien być zrównany z krawędzią stołu. Talerzyki przekąskowe mogą być innego koloru niż reszta serwisu, trzeba tylko uważać na odpowiednie dopasowanie barw.<br>Noże układa się z prawej strony talerza, zwrócone doń ostrzem, równolegle, jeden przy drugim, obok noży leży łyżka do zupy wybrzuszeniem ku dołowi. Może się zdarzyć, że do przekąsek potrzebny będzie nie tylko widelec, lecz także nóż. W takim razie kładzie się go obok łyżki zwrócony ostrzem do nakrycia, a z lewej strony widelec, zębami do góry.<br>Zupę jada
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego