Typ tekstu: Książka
Autor: Mariusz Sieniewicz
Tytuł: Czwarte niebo
Rok: 2003
był w takim samym stopniu jak każdy przeciętny mieszkaniec Zatorza. Definicja normalności grząska jest, gdyż jest jednocześnie definicją wolności. Skoro wszystkich zamknąć się nie da, więc lepiej nie zamykać nikogo. Nie ma nawet co próbować. Z miejsca filozof zamienia się w sanitariusza albo - jeszcze gorzej - w więziennego klawisza. "Wolność to dyskretne panowanie nad własnym szaleństwem" - powtarzał sobie w myślach.
"O fak! Rzeczywiście wyglądam jak Azjata" - ocenił Zygmunt, przeglądając się rano w lustrze. Skośne od szwów powieki, zwężone wargi, pięknie!... Swoją drogą, załatwił się na cacy - własnymi rękami tak się okaleczyć. Oto siła przerażenia! Do czego może dojść człowiek, doprowadzony przez Szatana
był w takim samym stopniu jak każdy przeciętny mieszkaniec Zatorza. Definicja normalności grząska jest, gdyż jest jednocześnie definicją wolności. Skoro wszystkich zamknąć się nie da, więc lepiej nie zamykać nikogo. Nie ma nawet co próbować. Z miejsca filozof zamienia się w sanitariusza albo - jeszcze gorzej - w więziennego klawisza. "Wolność to dyskretne panowanie nad własnym szaleństwem" - powtarzał sobie w myślach.<br>"O fak! Rzeczywiście wyglądam jak Azjata" - ocenił Zygmunt, przeglądając się rano w lustrze. Skośne od szwów powieki, zwężone wargi, pięknie!... Swoją drogą, załatwił się na cacy - własnymi rękami tak się okaleczyć. Oto siła przerażenia! Do czego może dojść człowiek, doprowadzony przez Szatana
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!