Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
Narodowej wspomagane przez harcerzy.
Hitlerowcy utworzyli w mieście olbrzymi obóz jeniecki Stalag XXI A.
Istniał on w 1939-43. Przez obóz przeszło blisko 125000 jeńców wojennych: Polaków, Rosjan, Jugosłowian, Anglików, Francuzów, Holendrów, Norwegów, żołnierzy francuskich wojsk kolonialnych i 12000 internowanych Polaków cywilnych, wśród nich św. Maksymilian Kolbe. Głód i choroby dziesiątkowały jeńców. W 1943-45 istniał tu obóz oficerów Oflag XXI C.

Ośrodkiem miasta jest czworoboczny Rynek. Przy nim i sąsiednich ulicach zabudowa głównie z pocz. XXw. Pośrodku Rynku ratusz z 1 poł. XIXw. W ratuszu Muzeum Regionalne.
Przy ul. Zamkowej ruiny zamku gotyckiego z czasów Kazimierza Wielkiego.
Zachowane w dolnych
Narodowej wspomagane przez harcerzy.<br>Hitlerowcy utworzyli w mieście olbrzymi obóz jeniecki Stalag XXI A.<br>Istniał on w 1939-43. Przez obóz przeszło blisko 125000 jeńców wojennych: Polaków, Rosjan, Jugosłowian, Anglików, Francuzów, Holendrów, Norwegów, żołnierzy francuskich wojsk kolonialnych i 12000 internowanych Polaków cywilnych, wśród nich św. Maksymilian Kolbe. Głód i choroby dziesiątkowały jeńców. W 1943-45 istniał tu obóz oficerów Oflag XXI C.<br><br>Ośrodkiem miasta jest czworoboczny Rynek. Przy nim i sąsiednich ulicach zabudowa głównie z pocz. XXw. Pośrodku Rynku ratusz z 1 poł. XIXw. W ratuszu Muzeum Regionalne.<br>Przy ul. Zamkowej ruiny zamku gotyckiego z czasów Kazimierza Wielkiego.<br>Zachowane w dolnych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego