Typ tekstu: Książka
Autor: Dzik Jerzy
Tytuł: Dzieje życia na ziemi
Rok: 2003
Większość z nich cechowało okrycie szkieletu miękkimi tkankami. Zapewne było to
zabezpieczenie przed destrukcyjną działalnością organizmów drążących wapienne podłoże (bioerozja). Zespoły mszywiołowe tego typu straciły znaczenie pod koniec permu, ale dotrwały do późnego triasu. W jurze zostały zastąpione przez potomków pierwotnych grup, które przez cały paleozoik pozostawały w cieniu. O ewolucji ich kolonii będzie jeszcze mowa.
Ta zagmatwana sieć ewolucyjnych przemian sposobów życia ukazuje, jak w miarę
rozwoju złożoności świata żywego pogłębiała się rozbieżność pomiędzy klasyfikacją organizmów opartą na ich filogenezie a klasyfikacją ekologiczną sposobów życia.
Rozbieżność pomiędzy genealogicznym pokrewieństwem a podobieństwem ekologicznym
narastała stopniowo, poczynając już od kambru. Im młodsze
Większość z nich cechowało okrycie szkieletu miękkimi tkankami. Zapewne było to <br>zabezpieczenie przed destrukcyjną działalnością organizmów drążących wapienne podłoże (bioerozja). Zespoły mszywiołowe tego typu straciły znaczenie pod koniec permu, ale dotrwały do późnego triasu. W jurze zostały zastąpione przez potomków pierwotnych grup, które przez cały paleozoik pozostawały w cieniu. O ewolucji ich kolonii będzie jeszcze mowa.<br>Ta zagmatwana sieć ewolucyjnych przemian sposobów życia ukazuje, jak w miarę <br>rozwoju złożoności świata żywego pogłębiała się rozbieżność pomiędzy klasyfikacją organizmów opartą na ich filogenezie a klasyfikacją ekologiczną sposobów życia.<br>Rozbieżność pomiędzy genealogicznym pokrewieństwem a podobieństwem ekologicznym <br>narastała stopniowo, poczynając już od kambru. Im młodsze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego