Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Problemy
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1971
w kamiennej siekierze otwór. Człowiek ów nie był jednak zadowolony z wydajności swej pracy, dzięki czemu większość usprawnień w dziedzinie obróbki na zasadzie skrawania poszła właśnie w kierunku zwiększenia tej wydajności.
Zastosowanie takich rozwiązań, jak mocowanie i prowadzenie narzędzia oraz napęd mechaniczny doprowadziły do stworzenia obrabiarki, której kształt przypominał dzisiejszą formę. Stało się to w okresie rewolucji przemysłowej w początkach XVII w. Dalszy rozwój obrabiarki polegał na udoskonaleniu istniejących już mechanizmów i zwiększeniu ich dokładności.
Mimo zastosowania w narzędziach materiałów twardych nieledwie jak diament, podnoszenie wydajności obróbki poprzez zwiększenie parametrów skrawania, szczególnie zaś szybkości, zostało ograniczone trwałością narzędzi skrawających.
Nieprzerwany, a
w kamiennej siekierze otwór. Człowiek ów nie był jednak zadowolony z wydajności swej pracy, dzięki czemu większość usprawnień w dziedzinie obróbki na zasadzie skrawania poszła właśnie w kierunku zwiększenia tej wydajności. <br> Zastosowanie takich rozwiązań, jak mocowanie i prowadzenie narzędzia oraz napęd mechaniczny doprowadziły do stworzenia obrabiarki, której kształt przypominał dzisiejszą formę. Stało się to w okresie rewolucji przemysłowej w początkach XVII w. Dalszy rozwój obrabiarki polegał na udoskonaleniu istniejących już mechanizmów i zwiększeniu ich dokładności.<br> Mimo zastosowania w narzędziach materiałów twardych nieledwie jak diament, podnoszenie wydajności obróbki poprzez zwiększenie parametrów skrawania, szczególnie zaś szybkości, zostało ograniczone trwałością narzędzi skrawających.<br> Nieprzerwany, a
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego