Typ tekstu: Książka
Autor: Pasławski Wiesław
Tytuł: 540 dni w armii
Rok wydania: 1999
Rok powstania: 2001
wtedy jak stary dyga młodego.
- Acha, tu chodzi o to znęcanie się? - zaświtało mi w głowie.
- Raczej o te wszystkie nieformalne zwyczaje które panują w jednostce kiedy nie ma trepów sprostował - akurat w rakietówce fala jest mniejsza niż u zająców ponieważ do obsługi tego sprzętu trzeba większej inteligencji niż do ganiania za czołgiem. Zresztą teraz to już mamy falę tylko symboliczną, tak zwaną "herbacianą".
- Herbacianą? Kapral wydawał się być wyjątkowo poirytowany moją ignorancją w tym temacie.
- Herbacianą to znaczy, że sprowadza się ona do robienia herbaty dziadowi a nie szorowania kibla żyletką albo ganiania do meliny o trzeciej nad ranem. A
wtedy jak stary dyga młodego.<br>- Acha, tu chodzi o to znęcanie się? - zaświtało mi w głowie.<br>- Raczej o te wszystkie nieformalne zwyczaje które panują w jednostce kiedy nie ma trepów sprostował - akurat w rakietówce fala jest mniejsza niż u zająców ponieważ do obsługi tego sprzętu trzeba większej inteligencji niż do ganiania za czołgiem. Zresztą teraz to już mamy falę tylko symboliczną, tak zwaną "herbacianą".<br>- Herbacianą? Kapral wydawał się być wyjątkowo poirytowany moją ignorancją w tym temacie.<br>- Herbacianą to znaczy, że sprowadza się ona do robienia herbaty dziadowi a nie szorowania kibla żyletką albo ganiania do meliny o trzeciej nad ranem. A
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!