Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 04.03 (14)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
prawidłowo - przeszczepiono je do skóry laboratoryjnej myszy. Po kilku tygodniach pojawiły się u niej mieszki włosowe, z których zaczęła rosnąć normalna sierść. Odkrycie to może pomóc w leczeniu łysienia.

Kuzyni, nie przodkowie

Zespół europejskich naukowców kierowany przez wybitnego genetyka Svante Paabo z Instytutu Maxa Plancka w Lipsku przeprowadził największe badania genetyczne szczątków neandertalczyków i Homo sapiens. Z kości 24 neandertalczyków oraz 40 przodków współczesnych ludzi wydobyto zachowane fragmenty tzw. mitochondrialnego DNA. Ich analiza wykazała, że byliśmy kuzynami, ale na pewno nie bliskimi krewnymi. Wynik ten kwestionuje teorię, że neandertalczyków można uznać za bezpośrednich przodków ludzi żyjących w Europie i Azji.



POD
prawidłowo - przeszczepiono je do skóry laboratoryjnej myszy. Po kilku tygodniach pojawiły się u niej mieszki włosowe, z których zaczęła rosnąć normalna sierść. Odkrycie to może pomóc w leczeniu łysienia.<br><br>&lt;tit&gt;Kuzyni, nie przodkowie&lt;/&gt;<br><br>Zespół europejskich naukowców kierowany przez wybitnego genetyka Svante Paabo z Instytutu Maxa Plancka w Lipsku przeprowadził największe badania genetyczne szczątków neandertalczyków i Homo sapiens. Z kości 24 neandertalczyków oraz 40 przodków współczesnych ludzi wydobyto zachowane fragmenty tzw. mitochondrialnego DNA. Ich analiza wykazała, że byliśmy kuzynami, ale na pewno nie bliskimi krewnymi. Wynik ten kwestionuje teorię, że neandertalczyków można uznać za bezpośrednich przodków ludzi żyjących w Europie i Azji.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;POD
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego