Typ tekstu: Książka
Autor: Zięba Maciej
Tytuł: Niezwykły pontyfikat
Rok: 1997
budujemy w niej kulturę solidarności, kulturę otwartą na transcendencję, kulturę troski o innych, czy kulturę racjonalnego egoizmu, która w życiu społecznym promuje relatywizm i agnostycyzm? Bardzo wielu Polakom wydawało się wtedy, że nastała już wolność, więc się skończyły problemy. A Papież powtarza, że wolność trzeba stale zdobywać.
Właśnie po tej homilii, po tych kieleckich mocnych słowach, pojawiły się głosy, odnotowane przez biografistę Jana Pawła II, że Papież nie rozumie demokracji, że się zmienił, że nie potrafi zaakceptować wolności Polaków, której sam był przez lata gorącym rzecznikiem i ambasadorem.
Łatwo dostrzec głęboką ciągłość w nauczaniu Papieża. Zmieniły się okoliczności, ale ważność tego
budujemy w niej kulturę solidarności, kulturę otwartą na transcendencję, kulturę troski o innych, czy kulturę racjonalnego egoizmu, która w życiu społecznym promuje relatywizm i agnostycyzm? Bardzo wielu Polakom wydawało się wtedy, że nastała już wolność, więc się skończyły problemy. A Papież powtarza, że wolność trzeba stale zdobywać.<br>Właśnie po tej homilii, po tych kieleckich mocnych słowach, pojawiły się głosy, odnotowane przez biografistę Jana Pawła II, że Papież nie rozumie demokracji, że się zmienił, że nie potrafi zaakceptować wolności Polaków, której sam był przez lata gorącym rzecznikiem i ambasadorem. <br>Łatwo dostrzec głęboką ciągłość w nauczaniu Papieża. Zmieniły się okoliczności, ale ważność tego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego