Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 6
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Jemu zawsze instrument bardzo dobrze stroił, chociaż ustawiał go troszkę inaczej niż dawni dudziarze. Ale tak naprawdę, to właściwie nie wiadomo, jak dudy mają stroić. Bolek Trzmiel na nowo odkrywał dudy, piszczałki, trombity. Chciał te instrumenty przywrócić do życia - mówi.
Obecnie na Podhalu jest kilkunastu dudziarzy. Jednym z najbardziej zafascynowanych instrumentem jest Tomasz Skupień z Zakopanego. Jako kilkunastoletni chłopiec bywał u bacy Józefa Galicy z Olczy i tam pobierał pierwsze nauki. Później, dzięki żmudnej pracy poznał niemal wszystkie tajniki, jakie kryją w sobie dudy. Teraz sam uczy młodych zakopiańczyków gry na kozie.
Na Żywiecczyźnie przeważnie występował dudziarz ze skrzypkiem. I tak
Jemu zawsze instrument bardzo dobrze stroił, chociaż ustawiał go troszkę inaczej niż dawni dudziarze. Ale tak naprawdę, to właściwie nie wiadomo, jak dudy mają stroić. Bolek Trzmiel na nowo odkrywał dudy, piszczałki, trombity. Chciał te instrumenty przywrócić do życia - mówi.<br>Obecnie na Podhalu jest kilkunastu dudziarzy. Jednym z najbardziej zafascynowanych instrumentem jest Tomasz Skupień z Zakopanego. Jako kilkunastoletni chłopiec bywał u bacy Józefa Galicy z Olczy i tam pobierał pierwsze nauki. Później, dzięki żmudnej pracy poznał niemal wszystkie tajniki, jakie kryją w sobie dudy. Teraz sam uczy młodych zakopiańczyków gry na kozie.<br>Na Żywiecczyźnie przeważnie występował dudziarz ze skrzypkiem. I tak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego