Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 09.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
już został prawnie określony. To że kolejne polskie rządy najpierw sprzedają, a dopiero potem zastanawiają się, czy uczyniły właściwie, nie jest winą kupującego. Dyskusja o przyszłości polskich flagowych okrętów finansowych powinna się była odbyć, zanim klamka zapadła, czyli w drugiej połowie lat 90.

Gdyby nie to przekonanie, z Eureko jako inwestora strategicznego należałoby się tylko cieszyć. Jest to holding ubezpieczycieli holenderskich, którego wartość jest zbliżona do PZU SA, wynosi ok. 4,5 mld euro. Na złą sławę, jaką ma w Polsce, wcale nie zasłużył.

Podnoszone są co prawda argumenty, że sprzedaż akcji PZU była dla nas niekorzystna. Że sprzedaliśmy za tanio. Że
już został prawnie określony. To że kolejne polskie rządy najpierw sprzedają, a dopiero potem zastanawiają się, czy uczyniły właściwie, nie jest winą kupującego. Dyskusja o przyszłości polskich flagowych okrętów finansowych powinna się była odbyć, zanim klamka zapadła, czyli w drugiej połowie lat 90.<br><br>Gdyby nie to przekonanie, z Eureko jako inwestora strategicznego należałoby się tylko cieszyć. Jest to holding ubezpieczycieli holenderskich, którego wartość jest zbliżona do PZU SA, wynosi ok. 4,5 mld euro. Na złą sławę, jaką ma w Polsce, wcale nie zasłużył.<br><br>Podnoszone są co prawda argumenty, że sprzedaż akcji PZU była dla nas niekorzystna. Że sprzedaliśmy za tanio. Że
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego