Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
możliwości rozpoczęcia we Lwowie zamierzonej działalności i potwierdza wcześniejszą tezę, że nosiła cechy improwizacji.
Kierownictwo PZO udało się do Lwowa samochodami służbowymi i prywatnymi należącymi do pracowników zakładów. W kolumnie samochodowej jechali m.in. płk w stanie spoczynku F. Kamiński "w pełnej gali mundurowej", dyrektor S. Cegliński, inż. T. Malinowski, inż. E. A. Hain.
Mimo wielokrotnych nalotów zarówno transportów kolejowych, jak i kolumny samochodowej na szczęście nie było ofiar i wszyscy, którzy opuścili Warszawę, spotkali się w godzinach porannych 11 września we Lwowie.
Okazało się jednak, że w tym dniu Lwów był już zagrożony zajęciem przez Niemców. Zapadła więc początkowo decyzja
możliwości rozpoczęcia we Lwowie zamierzonej działalności i potwierdza wcześniejszą tezę, że nosiła cechy improwizacji.<br>Kierownictwo PZO udało się do Lwowa samochodami służbowymi i prywatnymi należącymi do pracowników zakładów. W kolumnie samochodowej jechali m.in. płk w stanie spoczynku F. Kamiński "w pełnej gali mundurowej", dyrektor S. Cegliński, inż. T. Malinowski, inż. E. A. Hain.<br>Mimo wielokrotnych nalotów zarówno transportów kolejowych, jak i kolumny samochodowej na szczęście nie było ofiar i wszyscy, którzy opuścili Warszawę, spotkali się w godzinach porannych 11 września we Lwowie.<br>Okazało się jednak, że w tym dniu Lwów był już zagrożony zajęciem przez Niemców. Zapadła więc początkowo decyzja
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego