Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
mu drogę teść i oświadczył, że córkę wydał za mąż za kogoś innego w mniemaniu, iż Samson porzucił ją na zawsze. Okazał jednak dobrą wolę, ofiarowując mu rękę młodszej córki, jeszcze urodziwszej niż starsza.
Wiadomość mocno ubodła siłacza. Ani słyszeć nie chciał o młodszej ładniejszej dziewczynie, zrozumiał tylko, że stoi jak niepyszny przed progiem utęsknionej małżonki, że ubliżono mu jak pierwszemu lepszemu chłystkowi. Jemu, siłaczowi nad siłaczami, podziwianemu przez rodaków i cudzoziemców. Jak tu pokazać się ludziom na oczy z taką hańbą. Trzeba było zmyć ją za wszelką cenę, mścić się gwałtem i fortelem na sprawcach nieszczęścia i poniżenia.
Przeżuwając te
mu drogę teść i oświadczył, że córkę wydał za mąż za kogoś innego w mniemaniu, iż Samson porzucił ją na zawsze. Okazał jednak dobrą wolę, ofiarowując mu rękę młodszej córki, jeszcze urodziwszej niż starsza.<br>Wiadomość mocno ubodła siłacza. Ani słyszeć nie chciał o młodszej ładniejszej dziewczynie, zrozumiał tylko, że stoi jak niepyszny przed progiem utęsknionej małżonki, że ubliżono mu jak pierwszemu lepszemu chłystkowi. Jemu, siłaczowi nad siłaczami, podziwianemu przez rodaków i cudzoziemców. Jak tu pokazać się ludziom na oczy z taką hańbą. Trzeba było zmyć ją za wszelką cenę, mścić się gwałtem i fortelem na sprawcach nieszczęścia i poniżenia.<br>Przeżuwając te
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego