Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
jedna z kompromisowych opcji zakładała przyjęcie za kilka lat ostatecznej decyzji w sprawie systemu głosowania przez Radę UE, jednak kwalifikowaną większością głosów, a nie jednomyślnie. Ostatecznie nie została ona jednak zatwierdzona.
Czy oznacza to, że Polska i Hiszpania dopuszczają możliwość przyjęcia propozycji Konwentu, tyle że za kilka lat? Ana Palacio jasno wykluczyła wczoraj tę możliwość. Ostrzegła także, że niezależnie od wyniku planowanych na marzec wyborów parlamentarnych nowy rząd hiszpański nie zmieni stanowiska w tej sprawie. - Nie chodzi o to, by blokować decyzje, ale by zachować taką możliwość i w ten sposób mieć wpływ na prawo europejskie - powiedziała hiszpańska minister.
- To musi
jedna z kompromisowych opcji zakładała przyjęcie za kilka lat ostatecznej decyzji w sprawie systemu głosowania przez &lt;name type="org"&gt;Radę UE&lt;/&gt;, jednak kwalifikowaną większością głosów, a nie jednomyślnie. Ostatecznie nie została ona jednak zatwierdzona.<br>Czy oznacza to, że &lt;name type="place"&gt;Polska&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Hiszpania&lt;/&gt; dopuszczają możliwość przyjęcia propozycji &lt;name type="org"&gt;Konwentu&lt;/&gt;, tyle że za kilka lat? &lt;name type="person"&gt;Ana Palacio&lt;/&gt; jasno wykluczyła wczoraj tę możliwość. Ostrzegła także, że niezależnie od wyniku planowanych na marzec wyborów parlamentarnych nowy rząd hiszpański nie zmieni stanowiska w tej sprawie. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Nie chodzi o to, by blokować decyzje, ale by zachować taką możliwość i w ten sposób mieć wpływ na prawo europejskie&lt;/&gt;&lt;/&gt; - powiedziała hiszpańska minister.<br>&lt;q&gt;- To musi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego