Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wszechświat
Nr: 7-8
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1958
średnia zawartość czystego uranu wynosi zaledwie 0,28%, więc produkcja koncentratu tego metalu wyniosła w tym samym okresie tylko 4 140 t.
E. S.

Oceanografowie wszystkich krajów łączcie się!
Jednym z najważniejszych zadań postawionych przed badaczami uczestniczącymi w Międzynarodowym Roku Geofizycznym są studia oceanograficzne. Aby poszerzyć ich zakres i kontynuować je już po ukończeniu MRG piętnastu najznakomitszych oceanografów z całego świata zebrało się w połowie ub. r. w sławnym amerykańskim Instytucie Oceanograficznym w Woods Hole (w stanie Massachussetts) by zainicjować utworzenie nowej grupy długofalowego planowania międzynarodowej współpracy w tym zakresie.
Już poprzednio, w czasie dyskusji nad planami MRG w Göteborgu w
średnia zawartość czystego uranu wynosi zaledwie 0,28%, więc produkcja koncentratu tego metalu wyniosła w tym samym okresie tylko 4 140 t. <br>&lt;au&gt;E. S.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;&lt;tit&gt; Oceanografowie wszystkich krajów łączcie się! &lt;/&gt;<br>Jednym z najważniejszych zadań postawionych przed badaczami uczestniczącymi w Międzynarodowym Roku Geofizycznym są studia oceanograficzne. Aby poszerzyć ich zakres i kontynuować je już po ukończeniu MRG piętnastu najznakomitszych oceanografów z całego świata zebrało się w połowie ub. r. w sławnym amerykańskim Instytucie Oceanograficznym w Woods Hole (w stanie Massachussetts) by zainicjować utworzenie nowej grupy długofalowego planowania międzynarodowej współpracy w tym zakresie.<br> Już poprzednio, w czasie dyskusji nad planami MRG w Göteborgu w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego