Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
Strugarek. W obozie mimo utrudnień rozwijało się życie kulturalne i działalność dydaktyczna. Czynny był teatr, poczta, kursy popularnonaukowe, prowadzono wykłady uniwersyteckie. Konspiracyjnie prowadzono szkolenie wojskowe. Obóz upamiętnia tablica odsłonięta w 1966. W jednym z baraków w 1987 otwarto Muzeum Woldenberczyków (sprzęt obozowy, pamiątki po jeńcach).

Na pn. od miasta, nad jez. Wielgie, ośrodek wczasowy i kąpielisko. Przy szosie do Wałcza stylowy gościniec (1987) podobny do gościńców wielkopolskich z 1974, obecnie ośrodek rehabilitacyjno-szkoleniowy.
Na pd. zach. szosa główna biegnie do położonych poza zasięgiem przewodnika Strzelec Krajeńskich (miasto w dużym stopniu ma zachowane średniowieczne mury obronne, gotycki kościół).
Przy tej szosie: 5km
Strugarek. W obozie mimo utrudnień rozwijało się życie kulturalne i działalność dydaktyczna. Czynny był teatr, poczta, kursy popularnonaukowe, prowadzono wykłady uniwersyteckie. Konspiracyjnie prowadzono szkolenie wojskowe. Obóz upamiętnia tablica odsłonięta w 1966. W jednym z baraków w 1987 otwarto Muzeum Woldenberczyków (sprzęt obozowy, pamiątki po jeńcach).<br><br>Na pn. od miasta, nad jez. Wielgie, ośrodek wczasowy i kąpielisko. Przy szosie do Wałcza stylowy gościniec (1987) podobny do gościńców wielkopolskich z 1974, obecnie ośrodek rehabilitacyjno-szkoleniowy.<br> Na pd. zach. szosa główna biegnie do położonych poza zasięgiem przewodnika Strzelec Krajeńskich (miasto w dużym stopniu ma zachowane średniowieczne mury obronne, gotycki kościół).<br> Przy tej szosie: 5km
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego