Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
i USA.
W Polsce, w okresie międzywojennym, prace nad skonstruowaniem i wyprodukowaniem własnego aparatu centralnego prowadzono w trzech etapach: etap pierwszy obejmował lata 1926-1930, etap drugi lata 1931-1935, a etap trzeci lata 1935-1939. W etapie pierwszym wykonano w Fabryce Aparatów Optycznych i Precyzyjnych H. Kolberg i S-ka S.A. w oparciu o wymagania opracowane przez Departament Uzbrojenia dwa modelowe egzemplarze aparatu centralnego51.
Były one przystosowane do kierowania ogniem francuskich armat przeciwlotniczych kalibru 75 mm wz. 97, które znajdowały się ówcześnie na wyposażeniu Wojska Polskiego. Konstruktorem obu modeli był dyrektor techniczny fabryki, inż. A. Dłuski.
Przeprowadzony w październiku
i USA.<br>W Polsce, w okresie międzywojennym, prace nad skonstruowaniem i wyprodukowaniem własnego aparatu centralnego prowadzono w trzech etapach: etap pierwszy obejmował lata 1926-1930, etap drugi lata 1931-1935, a etap trzeci lata 1935-1939. W etapie pierwszym wykonano w Fabryce Aparatów Optycznych i Precyzyjnych H. Kolberg i S-ka S.A. w oparciu o wymagania opracowane przez Departament Uzbrojenia dwa modelowe egzemplarze aparatu centralnego51.<br>Były one przystosowane do kierowania ogniem francuskich armat przeciwlotniczych kalibru 75 mm wz. 97, które znajdowały się ówcześnie na wyposażeniu Wojska Polskiego. Konstruktorem obu modeli był dyrektor techniczny fabryki, inż. A. Dłuski.<br>Przeprowadzony w październiku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego