Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
w ściekach odprowadzanych do rzeki [14].


3 Przemysł paliwowo-energetyczny
3.1.Koksownie i gazownie
3.1.1.Technologia produkcji
W koksowniach i gazowniach odbywa się ten sam proces koksowania węgla, tzn. ogrzewania go w zamkniętych komorach, bez dostępu powietrza w temp. ponad 1000&730;C. W wyniku koksowania uzyskuje się: koks, gaz koksowniczy, smołę, benzol, siarkowodór.
Koksowaniu powinno się poddawać węgiel koksujący. Obecnie, ze względu na wyczerpywanie się zasobów węgla koksującego, poddaje się koksowaniu mieszaninę węgla koksującego z gorszymi gatunkami tego paliwa. Proces prowadzi się w bateriach koksowniczych przez kilkanaście godzin.
Wydajność jednej komory wynosi 30t/d, a baterie koksownicze składają
w ściekach odprowadzanych do rzeki [14].<br>&lt;gap&gt;<br><br>&lt;tit&gt;3 Przemysł paliwowo-energetyczny&lt;/&gt;<br>&lt;tit1&gt;3.1.Koksownie i gazownie&lt;/&gt;<br>&lt;tit1&gt;3.1.1.Technologia produkcji&lt;/&gt;<br>W koksowniach i gazowniach odbywa się ten sam proces koksowania węgla, tzn. ogrzewania go w zamkniętych komorach, bez dostępu powietrza w temp. ponad 1000&730;C. W wyniku koksowania uzyskuje się: koks, gaz koksowniczy, smołę, benzol, siarkowodór.<br>Koksowaniu powinno się poddawać węgiel koksujący. Obecnie, ze względu na wyczerpywanie się zasobów węgla koksującego, poddaje się koksowaniu mieszaninę węgla koksującego z gorszymi gatunkami tego paliwa. Proces prowadzi się w bateriach koksowniczych przez kilkanaście godzin.<br>Wydajność jednej komory wynosi 30t/d, a baterie koksownicze składają
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego