Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 07.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
centralnej" - powiedział Zuroff PAP, ale odmówił podania szczegółów. Dodał, że - w porównaniu z Polską - zdecydowanie więcej informacji napłynęło z Litwy i Łotwy. Do prokuratury Centrum przekazało akta 46 osób na Litwie, po 13 na Ukrainie i Łotwie.
Według Efraima Zuroffa, w ciągu ostatniego roku wszczęto 335 nowych spraw przeciwko winnym ludobójstwa nazistowskiego, a w toku jest 940.
Za informacje prowadzące do skazania osoby współwinnej zagłady Centrum obiecało dać 10 tysięcy euro. Zuroff podał, że w Polsce partnerem akcji będzie Główna Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu - Instytut Pamięci Narodowej.
IPN wyjaśnił natomiast, że nie ma z akcją nic wspólnego, m.in
centralnej"&lt;/&gt;&lt;/&gt; - powiedział &lt;name type="person"&gt;Zuroff&lt;/&gt; &lt;name type="org"&gt;PAP&lt;/&gt;, ale odmówił podania szczegółów. Dodał, że - w porównaniu z &lt;name type="place"&gt;Polską&lt;/&gt; - zdecydowanie więcej informacji napłynęło z &lt;name type="place"&gt;Litwy&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Łotwy&lt;/&gt;. Do prokuratury &lt;name type="org"&gt;Centrum&lt;/&gt; przekazało akta 46 osób na &lt;name type="place"&gt;Litwie&lt;/&gt;, po 13 na &lt;name type="place"&gt;Ukrainie&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Łotwie&lt;/&gt;.<br>Według &lt;name type="person"&gt;Efraima Zuroffa&lt;/&gt;, w ciągu ostatniego roku wszczęto 335 nowych spraw przeciwko winnym ludobójstwa nazistowskiego, a w toku jest 940.<br>Za informacje prowadzące do skazania osoby współwinnej zagłady &lt;name type="org"&gt;Centrum&lt;/&gt; obiecało dać 10 tysięcy euro. &lt;name type="person"&gt;Zuroff&lt;/&gt; podał, że w &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/&gt; partnerem akcji będzie &lt;name type="org"&gt;Główna Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu - Instytut Pamięci Narodowej&lt;/&gt;.<br>&lt;name type="org"&gt;IPN&lt;/&gt; wyjaśnił natomiast, że nie ma z akcją nic wspólnego, m.in
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!