Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wczoraj, że sprawa ta będzie jednym z głównych tematów jego wizyty w Stanach Zjednoczonych.
- Oczekujemy poważnej zmiany przepisów wizowych dotyczących Polski. Wynika to z naszych tradycyjnych dobrych stosunków ze Stanami Zjednoczonymi, ale także z faktu, że od 1 maja będziemy członkiem Unii Europejskiej. Nie widzę powodów, dla których kraje Unii mają nadal mieć zliberalizowane przepisy, a my jako nowy kraj Unii - nie - powiedział prezydent.
W ramach polsko-amerykańskich konsultacji politycznych, do których dojdzie w drugiej połowie stycznia, Kwaśniewski spotka się między innymi z George'em W. Bushem.
- W przeszłości wielokrotnie rozmawiałem z amerykańskim prezydentem na temat wiz. Oprócz tego cały czas prowadzone
wczoraj, że sprawa ta będzie jednym z głównych tematów jego wizyty w &lt;name type="place"&gt;Stanach Zjednoczonych&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br>&lt;q&gt;- Oczekujemy poważnej zmiany przepisów wizowych dotyczących &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/&gt;. Wynika to z naszych tradycyjnych dobrych stosunków ze &lt;name type="place"&gt;Stanami Zjednoczonymi&lt;/&gt;, ale także z faktu, że od 1 maja będziemy członkiem &lt;name type="org"&gt;Unii Europejskiej&lt;/&gt;. Nie widzę powodów, dla których kraje &lt;name type="org"&gt;Unii&lt;/&gt; mają nadal mieć zliberalizowane przepisy, a my jako nowy kraj &lt;name type="org"&gt;Unii&lt;/&gt; - nie&lt;/&gt; - powiedział prezydent.<br>W ramach polsko-amerykańskich konsultacji politycznych, do których dojdzie w drugiej połowie stycznia, &lt;name type="person"&gt;Kwaśniewski&lt;/&gt; spotka się między innymi z &lt;name type="person"&gt;George'em W. Bushem&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;- W przeszłości wielokrotnie rozmawiałem z amerykańskim prezydentem na temat wiz. Oprócz tego cały czas prowadzone
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego