Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920)
Rok: 1999
morza nie zrezygnuje i przygotowuje się do przejęcia Wybrzeża. Dekret listopadowy zdaniem Stanisława Ordona " miał również przekonać uczestników konferencji pokojowej w Paryżu o tym, że Polska w wypadku przyznania jej dostępu do morza potrafi otrzymane terytorium zabezpieczyć i zorganizować na nim życie gospodarcze ".
Dekret Józefa Piłsudskiego o przystąpieniu do tworzenia marynarki wojennej oraz wyznaczający płk. mar. Bogumiła Nowotnego na szefa Sekcji Marynarki przy Ministerstwie Spraw Wojskowych stanowił podstawę prawną istnienia oraz dalszego rozwoju marynarki wojennej i handlowej w Polsce20. Nie rozwiązywał on jednak wszystkich problemów około 600 oficerów i marynarzy zgrupowanych w Warszawie.



Wielu z nich, ze względu na pogarszające się
morza nie zrezygnuje i przygotowuje się do przejęcia Wybrzeża. Dekret listopadowy zdaniem Stanisława Ordona "&lt;gap&gt; miał również przekonać uczestników konferencji pokojowej w Paryżu o tym, że Polska w wypadku przyznania jej dostępu do morza potrafi otrzymane terytorium zabezpieczyć i zorganizować na nim życie gospodarcze &lt;gap&gt;".<br>Dekret Józefa Piłsudskiego o przystąpieniu do tworzenia marynarki wojennej oraz wyznaczający płk. mar. Bogumiła Nowotnego na szefa Sekcji Marynarki przy Ministerstwie Spraw Wojskowych stanowił podstawę prawną istnienia oraz dalszego rozwoju marynarki wojennej i handlowej w Polsce20. Nie rozwiązywał on jednak wszystkich problemów około 600 oficerów i marynarzy zgrupowanych w Warszawie.<br><br>&lt;page nr=11&gt;<br><br>Wielu z nich, ze względu na pogarszające się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego