Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
Jeżeli popatrzymy na plan natarcia przedstawiony na rysunku 3 i porównamy go z planem natarcia opracowanym z wykorzystaniem znaków taktycznych stosowanych w Układzie Warszawskim lub tzw. znakami narodowymi, to zrozumiemy istotę problemu.
Zbieżne procedury i sposoby przedstawiania sytuacji są bardzo ważne, nie wystarczą jednak dla zapewnienia efektywnej współpracy. Będzie ona możliwa dopiero przy podobnych strukturach organizacyjnych i zakresie kompetencji. Większość sił wojsk lądowych państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego na czas wojny jest podporządkowana zintegrowanym organom dowodzenia. Niezależnie od nich istnieją również struktury narodowe, które mają zapewnić narodową możliwość dowodzenia wojskami.
We wszystkich państwach NATO występuje naczelny organ wojskowy (sztab generalny, główny itp
Jeżeli popatrzymy na plan natarcia przedstawiony na rysunku 3 i porównamy go z planem natarcia opracowanym z wykorzystaniem znaków taktycznych stosowanych w Układzie Warszawskim lub tzw. znakami narodowymi, to zrozumiemy istotę problemu.<br>Zbieżne procedury i sposoby przedstawiania sytuacji są bardzo ważne, nie wystarczą jednak dla zapewnienia efektywnej współpracy. Będzie ona możliwa dopiero przy podobnych strukturach organizacyjnych i zakresie kompetencji. Większość sił wojsk lądowych państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego na czas wojny jest podporządkowana zintegrowanym organom dowodzenia. Niezależnie od nich istnieją również struktury narodowe, które mają zapewnić narodową możliwość dowodzenia wojskami. <br>We wszystkich państwach NATO występuje naczelny organ wojskowy (sztab generalny, główny itp
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego