Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 32
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
się przekształcać w rodzaj wojsk wewnętrznych. Stąd w jej wyposażeniu pojawił się typowo wojskowy sprzęt, łącznie z wozami opancerzonymi.
Dziś nie ma prawie dnia, aby policjant, zatrzymując przestępcę czy ratując własne życie, nie sięgał po broń. Przestępcy dysponują przeważnie nowoczesnym sprzętem i nie wahają się go używać, zwłaszcza podczas napadów na banki, konwoje z pieniędzmi, kantory, hurtownie czy podczas wzajemnych porachunków. Do większości tych zdarzeń dochodzi w miastach. Także miasta, zwłaszcza anonimowe blokowiska (a nie lasy), są dziś najlepszą kryjówką dla poszukiwanych gangsterów. Coraz częściej po broń (i to podczas dużego ruchu pojazdów) sięga policja drogowa.
AKMS-y - jak mówią policjanci - dobre
się przekształcać w rodzaj wojsk wewnętrznych. Stąd w jej wyposażeniu pojawił się typowo wojskowy sprzęt, łącznie z wozami opancerzonymi.<br>Dziś nie ma prawie dnia, aby policjant, zatrzymując przestępcę czy ratując własne życie, nie sięgał po broń. Przestępcy dysponują przeważnie nowoczesnym sprzętem i nie wahają się go używać, zwłaszcza podczas napadów na banki, konwoje z pieniędzmi, kantory, hurtownie czy podczas wzajemnych porachunków. Do większości tych zdarzeń dochodzi w miastach. Także miasta, zwłaszcza anonimowe blokowiska (a nie lasy), są dziś najlepszą kryjówką dla poszukiwanych gangsterów. Coraz częściej po broń (i to podczas dużego ruchu pojazdów) sięga policja drogowa.<br>AKMS-y - jak mówią policjanci - dobre
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego