Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.29 (24)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
z Pyskowic (woj. śląskie) próbowało płacić w sklepach podrobionymi przez siebie banknotami. Fałszywki - zeskanowany banknot stuzłotowy i 3 dwudziestozłotowe były tak nieudane, że wzbudziły podejrzenia sprzedawców. Jeden z nich zawiadomił policję. Za fałszerstwo i wprowadzenie lewych banknotów do obiegu grozi do 25 lat więzienia.

Do Monte Carlo Syrenką
Maciej Peda naciska pedał gazu. Z rury wydechowej buchają kłęby niebieskawego dymu, spod maski wydobywa się warkot trzech cylindrów. - Syrena 104 - przedstawia auto szofer.
To testowa maszyna. W piątek wyrusza inną "królową poboczy" na rajd do Monte Carlo.
Towarzyszyć mu będzie Tomasz Osterloff, były kierowca rajdowy. Właśnie kończy szykować rajdową Syrenkę, która kiedyś
z &lt;name type="place"&gt;Pyskowic&lt;/&gt; (woj. śląskie) próbowało płacić w sklepach podrobionymi przez siebie banknotami. Fałszywki - zeskanowany banknot stuzłotowy i 3 dwudziestozłotowe były tak nieudane, że wzbudziły podejrzenia sprzedawców. Jeden z nich zawiadomił policję. Za fałszerstwo i wprowadzenie lewych banknotów do obiegu grozi do 25 lat więzienia.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Do &lt;name type="place"&gt;Monte Carlo&lt;/&gt; &lt;name type="prod"&gt;Syrenką&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;name type="person"&gt;Maciej Peda&lt;/&gt; naciska pedał gazu. Z rury wydechowej buchają kłęby niebieskawego dymu, spod maski wydobywa się warkot trzech cylindrów. &lt;q&gt;- &lt;name type="prod"&gt;Syrena 104&lt;/&gt;&lt;/&gt; - przedstawia auto szofer.<br>To testowa maszyna. W piątek wyrusza inną &lt;q&gt;"królową poboczy"&lt;/&gt; na rajd do &lt;name type="place"&gt;Monte Carlo&lt;/&gt;.<br>Towarzyszyć mu będzie &lt;name type="person"&gt;Tomasz Osterloff&lt;/&gt;, były kierowca rajdowy. Właśnie kończy szykować rajdową &lt;name type="prod"&gt;Syrenkę&lt;/&gt;, która kiedyś
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego