Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 04.09
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
z ich myśliwcem, w wyniku którego zaginął chiński pilot.
Waszyngton wyraził jednak nadzieję, że obecne ochłodzenie stosunków z Pekinem nie potrwa długo.
Tymczasem Chińczycy nadal nie godzą się na uwolnienie przetrzymywanej od tygodnia załogi amerykańskiego samolotu. Jest ona prawdopodobnie wieziona w Haikou - najbardziej rozrywkowej dzielnicy w stolicy wyspy. Stany Zjednoczone naciskają na nieskrępowany dostęp do załogi, przynajmniej dwa razy dziennie.
To nie jedyne kłopoty Amerykanów z samolotami. W niedzielę służby ratownicze w Wietnamie odnalazły ciała 16 osób, które zginęły w sobotnim wypadku helikoptera. Wśród ofiar było 7 amerykańskich żołnierzy. Przyczyny katastrofy są nieznane.
Przedstawiciel lotniska w miejscowości Vinh, skąd wystartował śmigłowiec
z ich myśliwcem, w wyniku którego zaginął chiński pilot.<br>Waszyngton wyraził jednak nadzieję, że obecne ochłodzenie stosunków z Pekinem nie potrwa długo.<br>Tymczasem Chińczycy nadal nie godzą się na uwolnienie przetrzymywanej od tygodnia załogi amerykańskiego samolotu. Jest ona prawdopodobnie wieziona w Haikou - najbardziej rozrywkowej dzielnicy w stolicy wyspy. Stany Zjednoczone naciskają na nieskrępowany dostęp do załogi, przynajmniej dwa razy dziennie.<br>To nie jedyne kłopoty Amerykanów z samolotami. W niedzielę służby ratownicze w Wietnamie odnalazły ciała 16 osób, które zginęły w sobotnim wypadku helikoptera. Wśród ofiar było 7 amerykańskich żołnierzy. Przyczyny katastrofy są nieznane.<br>Przedstawiciel lotniska w miejscowości Vinh, skąd wystartował śmigłowiec
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego